Trendy w desingu mebli

Obecny i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do absolutnego minimum. Dlatego też współczesne trendy oscylują do okola minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również trend na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.

lace-projekt-stolika-kawowego-pawlowska-design-wizualizacja-1
Obecny odbiorca chce wyposażenia dostosowanego do jego zmiennych potrzeb, dlatego dziś meblując wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to kierunki, których teraz nie sposób zignorować.
Również natura odgrywa ważną rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w materii kolorystyki, ale także materiałów, pośród których przeważają drewno, glina i kamień.Niezmiennie modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku – zwykle bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej akcentuje ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują także sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niezwykłą atmosferę w naszym wnętrzu.