Przewody grzewcze do dachów i rynien

Kabel grzewczy VCDR to elektryczny przewód stosowany do montażu na brzegu dachów, w rynnach oraz rurach spustowych. Użytkowany prawidłowo zapobiega zamarzaniu wody w korytach i rurach na dachu, tym samym zapobiegając uszkodzeniom systemu, gromadzeniu się śniegu i lodu, tworzeniu się sopli oraz tworzeniu zacieków na frontach budowli.

kabel grze
Kable grzewcze VCDR są wykonywane w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to kable zasilane z jednej strony, nie trzeba ich docinać i zarabiać, wykończone są przewodem zimnym. Jest wystarczające, by wiązkę kabla ułożyć w punkcie montażu i włączyć go do prądu 230V puszki, gniazdka – po dorobieniu wtyczki, lub programatora.
Aby rozkład kabli grzejnych był efektywny i użyteczny, trzeba dobrze dobrać długość przewodów i moc montowanego przewodu uwzględniając położenie budynku w danej strefie klimatycznej. Dobór opiera się o tabelę oferowaną przez wytwórcę obejmującą informacje o punkcie instalacji, strefie klimatycznej oraz odpowiadających temu długości kabli.