Giętkie rury elektroizolacyjne.

Rurki osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wyprodukowane z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi płomienia. Przeznaczone są do izolacji instalacji zasilanych prądem w sektorze budowlanym, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem temperatur oraz wilgotnością. Są wytrzymałe na różnego rodzaju czynniki mechaniczne, złamania i naciski. Rury elastyczne można montować i zatapiać w betonie. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Nie tracą dobrej elastyczności, a konstrukcja przekroju podłużnego zapewnia proste wprowadzanie kabli elektrycznych na znaczne odległości. Zapewniają również łatwy dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe niwelowanie uszkodzeń instalacji elektrycznej podczas użytkowania.

peszel
PVC jako materiał oznacza się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i wysokimi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy wydłużaniu jest średnio elastyczny, zaś w dużym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Niewykluczone jest proste spawanie oraz sklejanie PVC.
Rura typu elastyczna PESZEL występuje także w wersji z pilotem stalowym, który znacznie umożliwia łatwe wpuszczanie lub wymianę przewodów elektrycznych.
Następną odmianą rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są równe wewnątrz. Utworzone są z plastycznego, a zarazem wytrzymałego na podwyższone temperatury tworzywa PVC. Tak jak i inne wersje nie rozprzestrzenia ognia. Spirala natomiast wytworzona jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam rezultat bardzo giętkiej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rurki. Przy zastosowaniu złączki RAI pozyskujemy również dużą szczelność IP64. GUSY stosowane są przy budowie urządzeń i w różnego rodzaju urządzeniach stosowanych w przemyśle.