Przewody grzejne z termostatem

Idealnym rozwiązaniem na co raz chłodniejsze wieczory zapobiegającym zamarzaniu rur są kable grzejne FreezeTec. Układ uzbrojony w te przewody grzewcze daje pewność ,że będzie działał zadowalająco pod kilkoma warunkami.

kabel g

Średnica rury, na którą będzie instalowany kabel nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Musi być założona izolacja na rurę, najmniej 10 mm maksymalne 2 cm. Ważne są także parametry w jakich jest robiony montaż. Ciepłota ogrzewanego rurociągu nie powinna być wyższa niż 65 stopni, a minimalna ciepłota otoczenia -25 stopni. Przewód FreezeTec jest zbudowany z przewodu grzewczego z zainstalowanym na jednym końcu termostatem, którego spektrum działania wynosi +3 stopnie, a rozłączenie odbywa się przy +10 stopniach. Element grzejny występuje o długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z przewodu grzewczego dołączony jest kabel zimny długości 1,5 m ukończony wtykiem.

Aby kable pracowały właściwie należy je dopasować, w zależności od przekroju rury, założonej izolacji oraz od maksymalnych temperatur ujemnych będących w pomieszczeniu może okazać się, że jedna nitka przewodu nie jest wystarczająca. Fabrykant kabli opracował potrzebną na ten cel tabelkę. Po określeniu potrzeby na dane uwarunkowanie rozpoczynamy od ułożenia termostatu. Powinien on być umieszczony w punkcie podatnym na najniższą temperaturę. Bowiem on będzie decydował o funkcjonowaniu całego układu. Gdy chcemy zastosować kable grzewcze na przewody wodne z PCV powinniśmy zamontować pod kablem grzewczym z pasem kleju pas aluminiowy, która ochrania rurę przed możliwym przegrzaniem. Kolejno układamy przewód grzejny.

Jeśli z obliczeń określono zamontowanie 1 wiązki to instalujemy ją z dołu rurociągu pod kontem 45 stopni i mocujemy taśmą instalacyjną. Kiedy z wyliczeń wynika zamontowanie z nawinięciem instalujemy tak aby przewody nawzajem się nie dotykały. Tak zainstalowaną instalację oklejamy na całej długości pasem aluminiowym i ocieplamy otuliną. Tak ułożona instalacja pozwoli nam komfortowo przetrzymać całą zimę.