Kotły Vailanta z buforem na ciepłą wodę i sterownikiem – kwadratowa siła grzania

Pakiet kotła kondensacyjnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło grzania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Obiegiem może być zespół kaloryferów albo podłogówka. Tak zestawiony zestaw umożliwia dostarczenie ciepła dla lokalu mieszkalnego o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.

Vaillant

Z kolei zestaw zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o pojemności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i modułem VR10 tworzy pełen pakiet do zagwarantowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania składającego się z dwóch niezależnych obiegów grzejnych. układy mogą być na przykład kaloryferowe i podłogowe. Taki pakiet gwarantuje komfort ciepła dla lokali i domów do 250m2. Wielkość zasobnika dostarcza c.w.u do kilku miejsc pobrań równocześnie dla nawet 2-3 osób.

System kondensacji pieców podnosi ich skuteczność i umożliwia oszczędności w ogrzewaniu. Kocioł ma większą sprawność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) pozwala na wykorzystanie efektu kondensacji także w procesie podgrzewania wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania do odmiennego typu gazu poprzez przeregulowanie pieca. Kotły zawierają dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie zbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Bufor stojący Biawar Quattro, wymieniony w pakietach, ma zasobność 100l i dużą klasę wydajności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Ciekawy kwadratowy kształt uzupełnia formę pieca.
Sterowniki programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu zestawach to calorMatic z tym, że typ 450 steruje jednym układem grzewczym i układem c.w.u, a 470 wraz z modułem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak zbudowane pakiety to najwyższa jakość zapewniona przez liderów z branży ogrzewania w znakomitej cenie, niedostępnej w żadnej innej ofercie.