Wiedza dla opornych, innymi słowy co to są przewody grzewcze?

Kiedyś już wytwórca Elektra, wdrożyła na rynek produktów grzewczych kable do ogrzewania ,a także odmrażania. W skrócie temat ujmując ten przewód grzewczy, to rodzaj przewodu oporowego o stałej mocy grzewczej umieszczonego w specjalistycznej powłoce, izolowanego ,a także ekranowanego.

Elektra-VC

W efekcie podłączenia do prądu, wywiązuje się w nim zamiana energii elektrycznej w ciepło, które kolejno zwracane będzie do otoczenia. Kabel dodatkowo ma kawałek zimny czyli zasilający. Dokładnie przez wzgląd na swoją budowę, przewody grzejne dzielą się na jednostronnie zasilane z kablem dwużyłowym. One są zasilane tylko na jednym końcu kabla grzewczego. Należy mieć w pamięci, że takich gotowych kabli, nie wolno przycinać ani łączyć na styk lub szeregowo.

Wyjątkiem od reguły są przewody samoregulujące, o zasilaniu dwustronnym. To kable grzejne w jakich jednożyłowy przewód grzewczy, posiada na dwóch swoich zakończeniach, przewody zasilające. Podłącza się je do źródła prądu z obu końców przewodu ułożonego w pętlę. Zaletą tego rozwiązania jest mała średnica przewodu. Dany kabel grzejny zmienia indywidualny wydatek ciepła w zależności od temperatury otoczenia. Wielkość wydzielanego przez niego ciepła, rośnie równocześnie ze spadkiem temperatury. Co ważne utrzymuje on prawidłową temperaturę na całej rozciągłości. Zmniejszając tym samym zagrożenie przegrzania i przepalenia kabli w punktach wzajemnego stykania ,a także krzyżowania. Właściwości techniczne obu modeli przewodów grzejnych, określają ich właściwe zastosowanie, o czym napiszemy dopiero w kolejnej części.