Kaloryfery higieniczne

Mieszkamy w obecnie coraz bardziej higienicznych warunkach. Pozbawieni obcowania z zarazkami nie uodporniamy się. Efektem tego są ustawiczne zapaści na alergie. Koniecznością bytu z taką przypadłością jest utrzymanie porządku.

grzejniki higie

W miejscach podgrzewanych standardowymi grzejnikami jest to na tyle ograniczone, że kaloryfery posiadają radiatory nieproste do odkurzenia. Na elementach grzejnych i kratkach kumuluje się dużo pyłu i brudu. Dodatkowo jest on w sezonie grzewczym podgrzewany co wzmacnia szkodliwość alergenów skumulowanych na radiatorach. Idealnym modelem grzejnika, ułatwiającym proste czyszczenie jest odmiana hygiene. Typowy, z powodu na brak radiatorów i zapewniające znaczny odstęp zawieszenia umożliwia łatwiejszy dojście, a co za tym idzie także zachowanie porządku. Kaloryfery higieniczne mają użytek wszędzie tam, gdzie higiena i czystość ma szczególne znaczenie. Zakładane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w domach.


Grzejniki higieniczne , tak jak i z radiatorami, występują w szerokiej ofercie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być zasilane od dołu (wersja V) jak i z boku. Wydajność buduje się dodając dodatkową płytę grzewczą,może być ich góra 3. Do kaloryfery hygiene dedykowane są specjalne zapewniające oddalenie wsporniki ścienne, które należy zakupić osobno. Dla osób doceniających nowoczesne rozwiązania istnieje możliwość wykonania w barwie. Grzejniki te można wyprodukować w edycji ozdobnej z gładką przednią płaszczyzną.
Reasumując, tam gdzie konieczne jest zachowanie porządku w miejsce standardowego kaloryfera instalujemy wystarczającej mocy kaloryfer higieniczny . Możemy go zamówić także w wersji ozdobnej i w dowolnym kolorze. Pamiętamy o wyborze odpowiednich zawieszeń.