Grzejniki Purmo

Kaloryfery płytowe to odpowiednio stosowane wzory w centralnym ogrzewaniu wodnym. Bogaty wachlarz rozmiarów i odmian podłączeń pozwala na przystosowanie do każdego rozwiązania. Kaloryfery pokojowe mogą pojawiać się w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm.

grzejnik purmo

Produkowane są one w typie z przyłączem z boku lub od dołu. rozmiar przyłączenia z boku to wynik różnicy całościowej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest znaczącym elementem przy dopasowaniu grzejnika na odświeżane instalacje. Błędne dostosowanie przyłącza jest równoznaczne z dodatkowymi zmianami. Wszechstronność typów umożliwia przyłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z przyłączem z dołu mają wszechstronniejszą funkcje przyłączenia. Standard określa podłączenie dolne umieszczone od spodu kaloryfera płytowego w odległości 8 cm od krawędzi. Opcjonalnie grzejnik ma jeszcze 4 króćce do przyłączenia z boku. Grzejniki Compact są wszechstronne i można je obracać tylko odmiana jedno-płytowa wymusza definicje strony podłączenia od dołu. Normę określa podłączenie z prawej stronie. W komplecie z kaloryferem płytowym dodawane są zaślepki, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.

W dodatku kaloryfery płytowe z podłączeniem od spodu posiadają fabrycznie wmontowane zawory termostatyczne. Moc grzejnika w zakresie jednego wymiaru buduje się dokładając dodatkową płytę grzejna, zwiększa się wówczas grzejnika grubość. kaloryfery montowane poziomo występują w wersji ozdobnej doklejona płyta przednia i nie ma przeszkód by zakupić je w różnych kolorach. Kaloryfery płytowe ozdobne nie są uniwersalne i kierunek przyłączenia należy ustalić przed zamówieniem. Kaloryfery płytowe pionowe, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

 

Tak jak i w wersji poziomej, wydajność buduje się powiększając jego grubość. Grzejniki płytowe pionowe mają przeważnie przyłącze dolne pośrodku kaloryfera, ale jest funkcja przyłączenia go na krańcach kaloryfera. Tak, jak i w innych modelach jest możliwość kupić grzejnik w szerokiej propozycji barwnej oferujące zwykłe, metalizowane czy też strukturalne zabarwienie.
Kaloryfery płytowe dedykowane do instalacji w domach poziome i montowane w pionie ze względu na swoją obszerną spektrum wymiarów i form zaspokoją wymogi najbardziej wybrednego konsumenta.