Jakiego typu grzejnik dobrać do łazienki?

Decydując się na grzejnik do łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na względy estetyczne grzejnika, lecz również na jego cechy techniczne i moc grzewczą.
grzejnik drabin
Grzejnik do łazienki powinno się dobrać tak, by przy określonych właściwościach układu, spełniał on swoją rolę grzewczą, a zarazem konweniował rozmiarem do pomieszczenia.Zwyczajnie w charakterystyce grzejnika zobaczymy taki opis: 75/65/20°C, gdzie 75 to temperatura zasilania, 65 to temperatura powrotu,a 20 wskazuje na temperaturę pomieszczenia.Są to parametry, dla których wskazywana jest moc grzejnika. Warto pamiętać, że dla komfortu cieplnego w łazience przyjmuje się minimalną temperaturę 24°C. Znając właściwości instalacji, w której funkcjonować będzie kaloryfer oraz temperaturę, jaką chcemy osiągnąć w łazience w błyskawiczny i łatwy sposób odnajdziemy,korzystając z tabeli dostępnej u producenta, wymaganą moc kaloryfera.

Gdy nie mamy wglądu do charakterystyki systemu,możemy odnieść korzyść z uproszczonych reguł wyboru. W dobrze ocieplonych blokach, w lokalach o przeciętnej wysokości ok. 2,70m zapotrzebowanie na ciepło wynosi 80W/m2. W domach dawnego rodzaju, bez izolacji termicznej, zapotrzebowanie to może wynosić nawet130W/m2. Korzystając z tych obliczeń odnajdziemy moc grzejnika, której szukamy.

Kolejnym krokiem jest odnalezienie kaloryfera o wskazanej mocy i rozmiarach, jakie będą pasować do lokalizacji, gdzie kaloryfer ma funkcjonować.