Zasilany na prąd przepływowy ogrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Zasilane prądem ogrzewacze wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do ekspresowego, bieżącego ogrzania wody. Przepływowe ogrzewacze to małych gabarytów i nie drogie urządzenia pozwalające na szybkie dostarczenie ciepłej wody. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone zasobnością zasobnika i pozwalają na używanie ciepłej wody w jakimkolwiek czasie. Wykładnikiem użycia do większej ilości miejsc odbioru wody jest jedynie ich siła.

Amicus EPO2

Firma Kospel w swoim asortymencie proponuje model o wielozadaniowym zastosowaniu, gdyż można go obracać i dzięki temu montaż możliwy jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Nie za duże wymiary aparatu umożliwiają instalacje generalnie w dowolnym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i kosztów prądu. Zasilane są do instalacji 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej do miejsc odbioru stosuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek równocześnie. Przy używaniu zlewozmywaka sugerowane jest podłączenie urządzenia od 5,5kW. Wydajność urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.