Mata grzewcza pod płytki

Któż z was stojąc nagą stopą na płytkach nie marudził na uczucie zimna.

Jakże miło by było wstać i poczuć komfort pod nogami.

Oczywiście, że istnieje owa możliwość. Trzeba jedynie przed ułożeniem terakoty zamontować matę grzejną. W tym celu można ułożyć matę grzejną o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra występują w krążkach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 powierzchni. W przypadku mat 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie typy mat mogą być produkowane także z jednej strony jak i dwustronnie podłączane. W kompletach można je dostać także z cyfrowym, tygodniowym sterownikiem cyfrowym. Regulator ten umożliwi na dokładne zaprogramowanie czasu doby w jakich mata grzejna ma właściwie pracować .

maty grze

W kompletach mat ze sterownikami przekazana jest również puszka podtynkowa do sterownika, kablowy receptor temperatury i odcinek rury karbowanej do włożenia sensora temperatury posadzki.

Przed instalacją powinno się pieczołowicie obliczyć istotny metraż. Mat nie instalujemy pod elementami na trwale zabudowanymi (garderoby, prysznic, suszarka, kuchenka), można je natomiast zainstalować tuż pod natryskiem w wersji bez kabiny. Dla łatwiejszego wykonania należało by naszkicować w skali plan łazienki razem ze istotnymi elementami na trwale zastawionymi, a później zaplanować ułożenie maty grzejnej.