Kotły gazowe jednofunkcyjne

Biorąc pod uwagę nabycie kotła dwufunkcyjnego do rezydencji należy, oprócz dopasowania właściwej mocy kotła trzeba podumać nad wielkością i rodzajem bufora wody. Zestaw owy zrealizuje dwie role podprowadzi ciepło i ciepłą wodę użytkową.

Przy dopasowaniu siły pieca należy dołożyć zasób ok 25% siły na nagrzanie bufora, rozmiar zasobnika powinna być na tyle pojemna by za jednym użyciem dać wszystkim domownikom potrzebną ilość ciepłej wody. By dokładnie to wyliczyć mnoży się liczbę użytkowników na trwale mieszkających przez 35l na osobę – gdy korzystamy z prysznica lub przez 50l na osobę gdy lubimy ablucje w wannie. Im pojemniejszy zasobnik tym lepszą winien mieć izolację. Obecnie fabrykowane są zasobniki w podwójnej otulinie co niweluje straty ciepła. Przy jego dopasowaniu nie powinno się „oszczędzać”. Obiegowe dane o kosztowności korzystania z dużego bufora nie potwierdza się w drobiazgowych obliczeniach. Posiadamy natomiast gwarancję dużego komfortu ciepłej wody dla wszystkich domowników, wyższą trwałość bufora z powodu na rzadsze gromadzenie osadu a co ważne komfort bezpieczeństwa dla pociech w obronie przed poparzeniem.

zasobnik wody

W wypadku podłączenia solarów lub innego, innowacyjnego źródłado nagrzewania zbiornika należy podłączyć produkt z dwoma spiralami.