Siatki do okna

Czas wakacji i urlopów się zaczął. Wybywamy na ogródki, jeziora i korzystamy z kontaktu z przyrodą. Nie są te połączenia przeważnie miłe. Najczęściej, gdy się ściemni, gdy już idziemy spać, dochodzi do nas upierdliwe bzyczenie. Moskity! I wówczas myślimy: a trzeba było wziąć ze sobą siatkę przeciw owadom.

moskitiery
Siatka przeciw owadom to tylko siateczka przepuszczająca powietrze , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Na około ramy okiennej mocujemy pasek czepny. Futrynę powinno się przedtem pozbawić tłustości i pozbawić brudu. Po kilku godzinach od instalacji paska czepnego instalujemy siatkę. Należy pamiętać, że nie nie powinna być ona za mocno naprężona. Nadmiar siatki ucinamy zaostrzonym nożykiem albo nożycami.

Przy wybieraniu właściwego wymiaru siatki należy pomierzyć środkowy wymiar ramy okiennej. Moskitiery okienne występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W współzależności od koloru ramy okiennej możemy wybrać wersje w kolorze białym i ciemnym.
Inna wersja to montowana w poziomie zatrzaskiwana belka zatrzaskowa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu przybijana do wnętrza otworu drzwi do której wczepiamy 4 pasy. Listwę można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone obciążnikami. Mocujemy je tak, aby nachodziły na siebie wzajemnie.
Posiadający takie akcesoria śmiało powinniśmy czerpać z bliskości natury na wczasach czy też w domu.