Podwójna podłoga do naczepy

System drugiego poziomu w ciężarówce pozwoli w oszczędny sposób wykorzystać kolejny obszar ładunkowy. W ten sposób można załadować na drugim poziomie jeszcze nawet do dwunastu ton palet. W przypadku załadunku samych palet EURO zwiększa się dwukrotnie tą metodą liczbę miejsc paletowych w naczepie. Na czas kursów niewymagających powiększonego załadunku, części montażowe całego systemu listwy pomiędzy kłonicami z podobnymi otworami, utrzymujące belki poprzeczne.

podloga auto

Użyte rozwiązanie pomiędzy otworami pozwala w razie potrzeby dowolnie wybierać umiejscowienie drugiego poziomu niezależnie w kolejnym odstępie między leżącymi obok dwiema kłonicami.

Uzupełnieniem mogą być legary wzdłużne pomocnicze, które mają mniejszą obciążalność i nie służą do dźwigania skrzyń, a jedynie do przymocowania elementów podtrzymujących kartony, takich jak przegrody pomiędzy burtami czy pasy trzymające. Legary dodatkowe montuje się w uchwytach, w które w razie potrzeby można wsunąć także zwykłe ograniczniki (drewniane czy aluminiowe).