Klimatyzacja, która ochłodzi i ociepli

Klimatyzatory dotychczas głownie stosowane były w biurowcach, bankach czy motelach. Kojarzyły się z przepychem i wysokimi rachunkami za prąd.
Teraz, kiedy gorące dni wypadają co raz częściej i gdy sięgają 33-40 stopni, o klimatyzacji myśli nawet przeciętny Kowalski. I dobrze. Okazuje się bowiem, że jest to rozwiązanie coraz częściej popularne, a jego klasa energetyczna równa się ze zużyciem energii przez lodówkę czy maszynę piorącą.

klimatyzator saunier duval

Klimatyzatory mogą być urządzeniem przenośnym lub montowanym na ścianie. Przenośna wersja wymaga wyprowadzenia dość dużego rozmiaru rury po za pomieszczenia co wymusza otwarcie okna. W rezultacie pokój nigdy nie uzyska całkowitego komfortu, a i hałas urządzenia jest większy od typu wiszącego. typy montowane na stałe zbudowane są z dwóch elementów. Pierwszej, niewielkiej zamocowanej na ścianie w pomieszczeniu, a drugiej większych rozmiarów, zamontowanej na zewnątrz. W wypadku instalacji jednostki zewnętrznej w budynkach wielorodzinnych musimy prosić spółdzielnię o pozwolenie, a w tej kwestii różnie bywa. Alternatywą jest postawienie jednostki na balkonie, w takim wypadku zgoda nie jest konieczna. Klimatyzatory Mono Split dopasowuje się wydajnością do rozmiaru pokoju.Dostarczą luksusu powierzchniom o wysokości 2,7m od 15 do nawet 80m2. Mało kto się orientuje, że klimatyzatory służą nie tylko w chłodzeniu pomieszczeń, ale również jako generator ciepła. W dodatku, przy użyciu wysokowydajnej sprężarki jest ono kilkukrotnie tańsze niż ocieplanie za pomocą kaloryferów działających na prąd. Idealnie spełnia się w gorące jak i chłodne dni, jako dodatkowe źródło ogrzewania. Rola ogrzewająca klimatyzatorów Mono Split rozszerza ich zakres działania. To doskonałe źródło ogrzewania i wyziębiania z zastosowaniem dla działek czy niewielkich punktów usługowych. Czyli we wszystkich miejscach gdzie trzeba zapewnić indywidualne źródło energii cieplnej. W zabudowie wielorodzinnej można klimatyzację zastosować do docieplenia w wyjątkowo chłodne dni.