Grzejniki stalowe o wysokości 200 mm

Wśród bogatej oferty grzejników pokojowych jest wzór o wysokości 200 mm. Gabaryty kaloryfera ułatwiają instalację w miejscach gdzie posiadamy małą przestrzeń pomiędzy parapetem, a posadzką.

grzejnik_purmo_ramo

Niewielka wielkość grzejnika umożliwia montaż w świetle dużego okna. Standardowe kaloryfery istnieją z doprowadzeniem dolnym, jednakże po wymontowaniu wkładki zaworowej możliwe jest przyłączenie boczne. Postanawiając zakupić grzejnik o wysokości 200 mm powinniśmy oszacować w jakim stylu będzie kaloryfer zainstalowany. Istnieje alternatywa instalacji grzejnika na ścianie albo, opcjonalnie można zainstalować go na posadzce na specjalistycznych stojakach.

Kaloryfery o wysokości 200 mm mogą składać się z dwóch płyt i jednego do nawet czterech rozpraszaczy ciepła. Grubość w takim razie wynosi od 70 mm do nawet 206 mm, a całkowita długość waha się od 600 mm do 3000 mm. Występują w wersji standardowej jak i z ozdobną płytą. Model ozdobny Plan z płaską płytą jak i wzór Ramo z panelami poprzecznymi może występować po jednej stronie grzejnika, ale także, jak w wersji „D”, po obu stronach. Znaczy to, że grzejnik może stać samodzielnie, a dyskretne podłączenie zwiększy jeszcze walory dekoracyjne wykończenia. Z powodu tak ekonomicznego wzornictwa i możliwości użycia szerokiej kolorystyki, grzejniki o wysokości 200 mm są bardzo uniwersalne i pasują do klasycznych pomieszczeń jak i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.